CS-NZ35YKE + CU-NZ35YKE
Etherea: suunniteltu kovaan pohjoismaiseen ilmastoon
Hallinnoi Panasonicin ratkaisuja milloin ja missä tahansa.
Tekniset tiedot
Näytä kaikki
Panasonic NZ25YKE Etherea Inverter+ - R32 - R32
3.50 kW
Maximum capacity kW 7,40kW
Reference CS-NZ35YKE + CU-NZ35YKE
Heating capacity (Nominal) kW 4,00
Heating capacity (Min) kW 0,85
Heating capacity (Max) kW 7,40
COP (1) W/W 4,65
Heating capacity at -7°C (2) kW 4,63
COP at -7°C (1) W/W 2,50
Heating capacity at -15°C (2) kW 4,23
COP at -15°C (1) W/W 2,42
Heating capacity at -20°C (2) kW 3,63
COP at -20°C (1) W/W 2,21
Heating capacity at -25°C (2) kW 3,03
COP at -25°C (1) W/W 2,13
SCOP (3) 5,00 A++
Pdesign at -10°C kW 3,60
Input power heating (Nominal) kW 0,86
Input power heating (Min) kW 0,17
Input power heating (Max) kW 2,35
Annual energy consumption heating (4) kWh/a 1.008
Cooling capacity (Nominal) kW 3,50
Cooling capacity (Min) kW 0,85
Cooling capacity (Max) kW 4,00
SEER (3) 8,00 A++
Pdesign (cooling) kW 3,50
Input power cooling (Nominal) kW 0,85
Input power cooling (Min) kW 0,17
Input power cooling (Max) kW 1,10
Annual energy consumption cooling (4) kWh/a 153
Indoor unit CS-NZ35YKE
Indoor power source V 230
Indoor air flow (Heat) m³/min 15,0
Indoor air flow (Cool) m³/min 13,0
Moisture removal volume L/h 2,0
Indoor sound pressure (Heat -Hi) (5) dB(A) 44
Indoor sound pressure (Heat -Lo) (5) dB(A) 30
Indoor sound pressure (Heat -Q-Lo) (5) dB(A) 19
Indoor sound pressure (Cool -Hi) (5) dB(A) 42
Indoor sound pressure (Cool -Lo) (5) dB(A) 28
Indoor sound pressure (Cool -Q-Lo) (5) dB(A) 21
Indoor dimension (Height) mm 295
Indoor dimension (Width) mm 870
Indoor dimension (Depth) mm 229
Indoor net weight kg 10
nanoe X Generator Mark 2
Outdoor unit CU-NZ35YKE
Outdoor air flow (Heat) m³/min 34,4
Outdoor air flow (Cool) m³/min 34,4
Outdoor sound pressure (Heat -Hi) (5) dB(A) 50
Outdoor sound pressure (Heat -Lo) (5) dB(A) 47
Outdoor sound pressure (Cool -Hi) (5) dB(A) 48
Outdoor sound pressure (Cool -Lo) (5) dB(A) 45
Outdoor dimension (Height) (6) mm 622
Outdoor dimension (Width) (6) mm 824
Outdoor dimension (Depth) (6) mm 299
Outdoor net weight kg 34
Pipe diameter (Liquid) Inch (mm) 1/4 (6,35)
Pipe diameter (Gas) Inch (mm) 3/8 (9,52)
Pipe length range m 3 ~ 20
Elevation difference (in/out) (7) m 10
Pipe length for additional gas m 7,5
Additional gas amount g/m 10
Refrigerant (R32) / CO2 Eq. kg / T 0,82 / 0,5535
Operating range (Heat - Min) °C -25
Operating range (Heat - Max) °C +24
Operating range (Cool - Min) °C -15
Operating range (Cool - Max) °C +43
1) COP-laskenta perustuu standardin EN14511 mukaisesti.
2) Lämpöpumpun kapasiteetti on testattu tehokkaassa tilassa, jossa on mukana jäätymismahdollisuus.
3) Energiamerkin asteikko A+++:sta D:hen.
4) Vuotuinen energiankulutus lasketaan EU/626/2011 mukaisesti.
6) Lisää 70 mm putkiston porttia varten.