KIT-Z35-UD3 (CS-Z35UD3EAW + CU-Z35UBEA)
Skjult lavt statisk tryk
Specifikationer
Se alle
Kanaltilslutning med lavt statisk tryk, Inverter • Kølemiddel R32
3.5 kW
Cooling capacity (Min) kW 0,85
Input power heating (Min) kW 0,23
COP (Max) (1) W/W 3,59
COP (Min) (1) W/W 3,70
Heating capacity (Max) kW 5,10
Heating capacity (Min) kW 0,85
Input power cooling (Max) kW 1,19
Input power cooling (Min) kW 0,24
EER (Max) (1) W/W 3,36
EER (Min) (1) W/W 3,54
Cooling capacity (Max) kW 4,00
Input power heating (Max) kW 1,42
Operating range (Heat - Max) °C +24
Operating range (Heat - Min) °C -15
Operating range (Cool - Max) °C +43
Elevation difference (in/out) (6) m 15
Outdoor dimension (Depth) (5) mm 299
Outdoor dimension (Width) (5) mm 824
Outdoor dimension (Height) (5) mm 619
Outdoor sound pressure (Heat -Hi) (4) dB(A) 48
Outdoor unit CU-Z35UBEA
Outdoor connection indoor / outdoor mm² 4 x 1,5 ~ 2,5
Outdoor recommended fuse A 16
External static pressure (Max) (7) Pa 45
Outdoor air flow (Heat) m³/min 33,5
Outdoor air flow (Cool) m³/min 34,3
Indoor unit CS-Z35UD3EAW
Indoor sound pressure (Heat -Q-Lo) (4) dB(A) 24
Indoor sound pressure (Heat -Lo) (4) dB(A) 27
Indoor sound pressure (Heat -Hi) (4) dB(A) 35
Indoor sound pressure (Cool -Q-Lo) (4) dB(A) 24
Indoor sound pressure (Cool -Lo) (4) dB(A) 27
Moisture removal volume L/h 2,0
Indoor air flow (Heat) m³/min 11,2
Indoor air flow (Cool) m³/min 11,2
Indoor sound pressure (Cool -Hi) (4) dB(A) 33
SCOP (2) 4,10 A+
Annual energy consumption heating (3) kWh/a 956
Annual energy consumption cooling (3) kWh/a 211,00
Input power cooling (Nominal) kW 0,91
Pdesign (cooling) kW 3,50
SEER (2) 5,80 A+
Outdoor net weight kg 35
Outdoor sound pressure (Cool -Hi) (4) dB(A) 48
Indoor net weight kg 19
Indoor dimension (Height) mm 200
Pdesign at -10°C kW 2,80
Indoor power source V 230
Pipe length range m 3 ~ 20
Refrigerant (R32) / CO2 Eq. kg / T 0,93 / 0,628
Kit KIT-Z35-UD3
Additional gas amount g/m 10
Pipe length for additional gas m 7,5
Pipe diameter (Gas) Inch (mm) 3/8 (9,52)
Pipe diameter (Liquid) Inch (mm) 1/4 (6,35)
Indoor dimension (Depth) mm 640
Indoor dimension (Width) mm 750
Heating capacity at -7°C kW 3,00