CS-NZ35YKE + CU-NZ35YKE
Etherea – särskilt utvecklad för det tuffa nordiska klimatet
Naturlig balans inomhus
Hantera dina Panasonic-lösningar när som helst, var som helst
Specifikationer
Visa alla
Panasonic NZ35YKE Etherea Inverter+ - R32
3.50 kW
Maximal kapacitet kW 7,40kW
Referens CS-NZ35YKE + CU-NZ35YKE
Värmekapacitet (nominell) kW 4,00
Värmekapacitet (min) kW 0,85
Värmekapacitet (max) kW 7,40
COP (1) W/W 4,65
Värmekapacitet vid -7 °C (2) kW 4,63
COP vid -7 °C (1) W/W 2,50
Värmekapacitet vid -15 °C (2) kW 4,23
COP vid -15 °C (1) W/W 2,42
Värmekapacitet vid -20 °C (2) kW 3,63
COP vid -20 °C (1) W/W 2,21
Värmekapacitet vid -25 °C (2) kW 3,03
COP vid -25 °C (1) W/W 2,13
SCOP (3) 5,00 A++
Pdesign vid -10 °C kW 3,60
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 0,86
Ingångseffekt för uppvärmning (min) kW 0,17
Ingångseffekt för uppvärmning (max) kW 2,35
Årlig energiförbrukning uppvärmning (4) kWh/a 1.008
Kylkapacitet (nominell) kW 3,50
Kylkapacitet (min) kW 0,85
Kylkapacitet (max) kW 4,00
SEER (3) 8,00 A++