CS-NZ25YKE + CU-NZ25YKE
Etherea – särskilt utvecklad för det tuffa nordiska klimatet
Naturlig balans inomhus
Hantera dina Panasonic-lösningar när som helst, var som helst
Specifikationer
Visa alla
Panasonic NZ35YKE Etherea Inverter+ - R32
2.50 kW
Maximal kapacitet kW 6,50kW
Referens CS-NZ25YKE + CU-NZ25YKE
Värmekapacitet (nominell) kW 3,40
Värmekapacitet (min) kW 0,85
Värmekapacitet (max) kW 6,50
COP (1) W/W 5,00
Värmekapacitet vid -7 °C (2) kW 4,05
COP vid -7 °C (1) W/W 2,79
Värmekapacitet vid -15 °C (2) kW 3,45
COP vid -15 °C (1) W/W 2,50
Värmekapacitet vid -20 °C (2) kW 2,85
COP vid -20 °C (1) W/W 2,24
Värmekapacitet vid -25 °C (2) kW 2,25
COP vid -25 °C (1) W/W 1,91
SCOP (3) 5,00 A++
Pdesign vid -10 °C kW 2,80
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 0,68
Ingångseffekt för uppvärmning (min) kW 0,17
Ingångseffekt för uppvärmning (max) kW 1,78
Årlig energiförbrukning uppvärmning (4) kWh/a 784
Kylkapacitet (nominell) kW 2,50
Kylkapacitet (min) kW 0,85
Kylkapacitet (max) kW 3,00
SEER (3) 8,00 A++