KIT-71PF3Z25 (S-6071PF3E + U-71PZ2E5)
Omarbetad adaptiv enhet i kanalutförande – PF3 för R32 PACi
Naturens balans inomhus
Specifikationer
Visa alla
PACi Standard adaptiv enhet i kanalutförande – PF3 – R32
7.1 kW
Kit KIT-71PF3Z25
Fjärrkontroll CZ-RTC6
Kylkapacitet (nominell) kW 6,8
Kylkapacitet (min) kW 2,2
Kylkapacitet (max) kW 7,8
EER (nominellt) (1) W/W 3,15
EER (min) (1) W/W 4,76
EER (max) (1) W/W 2,70
SEER/ηsc (2) % 6,7 A++
Pdesign (kylning) kW 6,8
Effekt vid kylning (nominell) kW 2,16
Effekt vid kylning (min) kW 0,42
Effekt vid kylning (max) kW 2,85
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 354
Värmekapacitet (nominell) kW 6,8
Värmekapacitet (min) kW 1,8
Värmekapacitet (max) kW 8,1
COP (nominellt) (1) W/W 3,93
COP (min) (1) W/W 4,86
COP (max) (1) W/W 3,82
SCOP/ηsc (2) % 4,2 A+
Pdesign vid -10 °C kW 4,7
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,73
Ingångseffekt för uppvärmning (min) kW 0,37
Ingångseffekt för uppvärmning (max) kW 2,12
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1565
Inomhusenhet S-6071PF3E
Externt statiskt tryck (nominellt) (4) Pa 30
Externt statiskt tryck (min.) (4) Pa 10
Externt statiskt tryck (max.) (4) Pa 150
Fuktavskiljningsvolym L/h 2,7
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 21,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 19,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 15,0
Ljudtryck inomhus (Hi) (5) dB(A) 30
Ljudtryck inomhus (Med) (5) dB(A) 26
Ljudtryck inomhus (Lo) (5) dB(A) 23
Ljudeffekt inomhus (Hi) dB(A) 53
Ljudeffekt inomhus (Med) dB(A) 49
Ljudeffekt inomhus (Lo) dB(A) 46
Mått inomhus (höjd) mm 250
Inomhusmått (bredd) mm 1000
Inomhusmått (djup) mm 730
Nettovikt inomhus kg 30
nanoe X-generator Mark 2
Utomhusenhet U-71PZ2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 10,40
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 9,95
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 9,55
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 8,35
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 8,00
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 7,65