OCU-KRC045M08
iCOOL OCU-serien för MT-applikationer
- Komplett kapacitetssortiment av kompakta CDU:er för applikationer med flera förångare
- Betydande energibesparingar jämfört med ON/OFF
- Anpassningsalternativ - helt testade och fabriksmonterade
Specifikationer
| iCOOL OCU-serien - MT | |||
|---|---|---|---|
| 4.50 kW | |||
| Modell | OCU-KRC045M08 | ||
| Kompressorer | En kompressor | ||
| Kompatibla köldmedier | R448A, R449A, R134a, R513A | ||
| PED | CAT | I | |
| Användningsområde och nominell kylkapacitet | MT/LT (kW) | MT (4,5) | |
| MT (R449A/R448A) – Kylkapacitet vid | . | ||
| ET -15°C, AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 3,9 | |
| ET -15°C, AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 3,8 | |
| ET -15°C, AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 3,8 | |
| ET -10°C, AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,8 - 4,7 | |
| ET -10°C, AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,8 - 4,6 | |
| ET -10°C, AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,7 - 4,6 | |
| ET -5°C, AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,9 - 5,7 | |
| ET -5°C, AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,9 - 5,6 | |
| ET -5°C, AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,9 - 5,6 | |
| MT (R134a/R513A) – Kylkapacitet vid | . | ||
| ET -15°C; AT 32°C (Min - Max) | kW | — - — | |
| ET -15°C; AT 38°C (Min - Max) | kW | — - — | |
| ET -15°C; AT 43°C (Min - Max) | kW | — - — | |
| ET -10°C; AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 3,4 | |
| ET -10°C; AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 3,2 | |
| ET -10°C; AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,4 - 2,9 | |
| ET -5°C; AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 4,0 | |
| ET -5°C; AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 3,7 | |
| ET -5°C; AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 3,4 | |
| SEPR-kylning vid ET -10 °C AT 32 °C | 3,28 | ||
| Årlig elförbrukning vid ET -10 °C AT 32 °C | kWh/a | 9.070 | |
| Nominell driftsström vid ET -10 °C MT / -30 °C LT vid 32 °C och 230–400 V, 50 Hz | A | 5,0 | |
| Maximal driftsström (i den mest belastade fasen vid 230–400 V 50 Hz) | A | 7,2 | |