OCU-KRE025M05
iCOOL SE-serien. Enkel teknisk lösning för MT-applikationer
Från 2,5 till 10,0 kW.
Spara tid och driftskostnader med våra energieffektiva enheter som bygger på inverterkompressorer.
- Liknande investeringskostnad och betydande energibesparingar jämfört med on-off-teknik
- Fullständig BLDC-inverterteknik
- Dedikerad PLC-kontroller
- Drift med låg ljudnivå
- Lämplig för applikationer med flera förångare (MT-modeller)
- Designad och tillverkad i Europa
Specifikationer
| iCOOL SE-serien - MT | |||
|---|---|---|---|
| 2.50 kW | |||
| Modell | OCU-KRE025M05 | ||
| Kompressorer | En kompressor | ||
| Kompatibla köldmedier | R448A, R449A, R134a, R513A | ||
| PED | CAT | I | |
| Användningsområde och nominell kylkapacitet | MT/LT (kW) | MT (2,5) | |
| MT (R449A*/R448A*) – Kylkapacitet vid | . | ||
| ET -15°C, AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,7 - 2,1 | |
| ET -15°C, AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 2,0 | |
| ET -15°C, AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 1,8 | |
| ET -10°C, AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,8 - 2,6 | |
| ET -10°C, AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,8 - 2,4 | |
| ET -10°C, AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,7 - 2,0 | |
| ET -5°C, AT 32°C (Min - Max) | kW | 1,0 - 3,0 | |
| ET -5°C, AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,9 - 2,7 | |
| ET -5°C, AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,8 - 2,2 | |
| MT (R134a*/R513A*) – Kylkapacitet vid | . | ||
| ET -15°C; AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,4 - 1,2 | |
| ET -15°C; AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,3 - 1,1 | |
| ET -15°C; AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,3 - 1,0 | |
| ET -10°C; AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 1,5 | |
| ET -10°C; AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,4 - 1,3 | |
| ET -10°C; AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,4 - 1,2 | |
| ET -5°C; AT 32°C (Min - Max) | kW | 0,6 - 1,8 | |
| ET -5°C; AT 38°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 1,7 | |
| ET -5°C; AT 43°C (Min - Max) | kW | 0,5 - 1,5 | |