OCU-LRC100M08
iCOOL SE-serien. Enkel teknisk lösning för MT-applikationer
Från 2,5 till 10,0 kW.
Spara tid och driftskostnader med våra energieffektiva enheter som bygger på inverterkompressorer.
Specifikationer
Visa alla
iCOOL SE-serien - MT
10.00 kW
Modell OCU-LRC100M08
Kompressorer En kompressor
Kompatibla köldmedier R448A, R449A, R134a, R513A, R454C, R455A
PED CAT III
Användningsområde och nominell kylkapacitet MT/LT (kW) MT (10,0)
MT (R449A*/R448A*) – Kylkapacitet vid .
ET -15°C, AT 32°C (Min - Max) kW 1,9 - 8,0
ET -15°C, AT 38°C (Min - Max) kW 1,8 - 7,3
ET -15°C, AT 43°C (Min - Max) kW 1,6 - 6,8
ET -10°C, AT 32°C (Min - Max) kW 2,3 - 9,5
ET -10°C, AT 38°C (Min - Max) kW 2,1 - 8,8
ET -10°C, AT 43°C (Min - Max) kW 2,0 - 8,2
ET -5°C, AT 32°C (Min - Max) kW 2,7 - 11,2
ET -5°C, AT 38°C (Min - Max) kW 2,5 - 10,4
ET -5°C, AT 43°C (Min - Max) kW 2,4 - 9,6
MT (R134a*/R513A*) – Kylkapacitet vid .
ET -15°C; AT 32°C (Min - Max) kW 0,8 - 4,0
ET -15°C; AT 38°C (Min - Max) kW 0,8 - 3,9
ET -15°C; AT 43°C (Min - Max) kW 0,8 - 3,6
ET -10°C; AT 32°C (Min - Max) kW 1,0 - 5,3
ET -10°C; AT 38°C (Min - Max) kW 1,0 - 4,9
ET -10°C; AT 43°C (Min - Max) kW 1,0 - 4,5
ET -5°C; AT 32°C (Min - Max) kW 1,4 - 6,7
ET -5°C; AT 38°C (Min - Max) kW 1,3 - 6,1
ET -5°C; AT 43°C (Min - Max) kW 1,3 - 5,5