KIT-Z35-UD3 (CS-Z35UD3EAW + CU-Z35UBEA)
Lågt statiskt tryck gömmer sig
Specifikationer
Visa alla
Kanalansluten växelriktare med lågt statiskt tryck • R32
3.5 kW
Kylkapacitet (min) kW 0,85
Ingångseffekt för uppvärmning (min) kW 0,23
COP (max) (1) W/W 3,59
COP (min) (1) W/W 3,70
Värmekapacitet (max) kW 5,10
Värmekapacitet (min) kW 0,85
Effekt vid kylning (max) kW 1,19
Effekt vid kylning (min) kW 0,24
EER (max) (1) W/W 3,36
EER (min) (1) W/W 3,54
Kylkapacitet (max) kW 4,00
Ingångseffekt för uppvärmning (max) kW 1,42
Driftområde (uppvärmning – max) °C +24
Driftområde (uppvärmning – min) °C -15
Driftområde (kylning – max) °C +43
Höjdskillnad (in/ut) (6) m 15
Utomhusmått (djup) (5) mm 299
Utomhusmått (bredd) (5) mm 824
Utomhusmått (höjd) (5) mm 619
Ljudtryck utomhus (värme – hög) (4) dB(A) 48
Utomhusenhet CU-Z35UBEA
Anslutning utomhus inomhus/utomhus mm² 4 x 1,5 ~ 2,5
Rekommenderad säkring utomhus A 16
Externt statiskt tryck (Max) (7) Pa 45
Luftflöde utomhus (värme) m³/min 33,5
Luftflöde utomhus (kylning) m³/min 34,3
Inomhusenhet CS-Z35UD3EAW
Ljudtryck inomhus (värme -Q-Lo) (4) dB(A) 24
Ljudtryck inomhus (värme -Lo) (4) dB(A) 27
Ljudtryck inomhus (uppvärmning – Hi) (4) dB(A) 35
Ljudtryck inomhus (kylning – Q – Lo) (4) dB(A) 24
Ljudtryck inomhus (kylning – Lo) (4) dB(A) 27
Fuktavskiljningsvolym L/h 2,0
Luftflöde inomhus (uppvärmning) m³/min 11,2
Luftflöde inomhus (kylning) m³/min 11,2
Ljudtryck inomhus (kylning – hög) (4) dB(A) 33
SCOP (2) 4,10 A+
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 956
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 211,00
Effekt vid kylning (nominell) kW 0,91
Pdesign (kylning) kW 3,50
SEER (2) 5,80 A+
Nettovikt utomhus kg 35
Ljudtryck utomhus (kylning – hög) (4) dB(A) 48
Nettovikt inomhus kg 19
Mått inomhus (höjd) mm 200
Pdesign vid -10 °C kW 2,80
Strömkälla inomhus V 230
Rörlängdsintervall m 3 ~ 20
Köldmedium (R32) / CO2-ekv. kg / T 0,93 / 0,628
Kit KIT-Z35-UD3
Extra gasmängd g/m 10
Rörlängd för extra gas m 7,5
Rördiameter (gas) Inch (mm) 3/8 (9,52)
Rördiameter (vätska) Inch (mm) 1/4 (6,35)
Inomhusmått (djup) mm 640
Inomhusmått (bredd) mm 750
Värmekapacitet vid -7 °C kW 3,00