PAW-250W5APAC
PACi NX med vattenvärmeväxlare för produktion av kylt och varmt vatten
Vi introducerar en högeffektiv vattenvärmeväxlare för PACi NX-serien.
Denna banbrytande produkt ger ytterligare möjligheter genom att lägga till hydroniska alternativ.
Specifikationer
Visa alla
PACi NX med vattenvärmeväxlare - R32
25.0 kW
Referens PAW-250W5APAC
Kylkapacitet (1) kW 25,00
EER (1) W/W 2,89
Värmekapacitet (2) kW 28,00
COP (2) W/W 2,95
ηsh (LOT1) (3) % 178
Energieffektivitetsklass (skala A+++ till D) (4) A+++
Mått (Höjd) mm 550
Mått (Bredd) mm 455
Mått (Djup) mm 205
Nettovikt kg 27
Vattenanslutning Inch Male Thread 1
Kylvattenflöde (∆T=5 K, 35 °C) m³/h 4,30
Vattenflöde vid uppvärmning (∆T=5 K, 35 °C) L/min 4,85
Flödesbrytare Included
Vattenfilter Included
Utomhusenhet U-250PZH2E8
Ljudtryck utomhus (Kylning -Hi) dB(A) 59
Ljudtryck utomhus (Uppvärmning -Hi) dB(A) 63
Mått utomhus (höjd) mm 1500
Yttermått (bredd) mm 980
Utomhusmått (djup) mm 370
Nettovikt utomhus kg 128
Rördiameter (vätska) Inch (mm) 1/2 (12,70)
Rördiameter (gas) Inch (mm) 1 (25,40)
Rörlängdsintervall m 5 ~ 60
Höjdskillnad (in/ut) m 30
Rörlängd för extra gas m 30
Extra gasmängd g/m 80
Utloppstemperaturintervall för vatten (kylning – min) °C +5
Utloppstemperaturintervall för vatten (kylning – max) °C +15
Vattenutloppstemperaturintervall (Värme – Max) °C +50
Driftområde (kylning – min.) °C -15
Driftområde (kylning – max) °C +46
Driftområde (uppvärmning – min) °C -20
Driftområde (uppvärmning – max) °C +24
3)Enligt KOMMISSIONENS FÖRORDNING (EU) nr 813/2013 för lågtempererade värmepumpar.
5)Lägg till 100 mm för inomhusenhet eller 70 mm för utomhusenhet för rörport.