KIT-36PT2ZH5 (S-36PT2E5B + U-36PZH2E5)
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite Takmodell • R32
3.6 kW
Kit KIT-36PT2ZH5
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 3,6
Kylkapacitet (min) kW 1,5
Kylkapacitet (max) kW 4,0
EER (nominellt) (1) W/W 5,07
SEER (2) 7,2 A++
Pdesign (kylning) kW 3,6
Effekt vid kylning (nominell) kW 0,71
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 175
Värmekapacitet (nominell) kW 4,0
Värmekapacitet (min) kW 1,5
Värmekapacitet (max) kW 5,0
COP (nominellt) (1) W/W 5,19
SCOP (2) 4,8 A++
Pdesign vid -10 °C kW 3,6
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 0,77
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1050
Inomhusenhet S-36PT2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 14,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 12,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 10,5
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 32
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 29
Mått inomhus (höjd) mm 235
Inomhusmått (bredd) mm 960
Inomhusmått (djup) mm 690
Nettovikt inomhus kg 27
Utomhusenhet U-36PZH2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 3,35
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 3,25
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 3,10
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 3,65
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 3,50
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 3,35