KIT-36PU2ZH5 (S-36PU2E5B + U-36PZH2E5)
PACi-system med stor kapacitet. Tillförlitlig komfort och hög effektivitet.
Naturens balans inomhus
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite 4-vägskassett 90 x 90 • R32
3.6 kW
Kit KIT-36PU2ZH5
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 3,6
Kylkapacitet (min) kW 1,5
Kylkapacitet (max) kW 4,0
EER (nominellt) (1) W/W 5,22
SEER (2) 8,5 A+++
Pdesign (kylning) kW 3,6
Effekt vid kylning (nominell) kW 0,69
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 148
Värmekapacitet (nominell) kW 4,0
Värmekapacitet (min) kW 1,5
Värmekapacitet (max) kW 5,0
COP (nominellt) (1) W/W 5,48
SCOP (2) 5,1 A+++
Pdesign vid -10 °C kW 3,6
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 0,73
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 988
Inomhusenhet S-36PU2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 14,5
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 13,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 11,5
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 28
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 27
Mått inomhus (höjd) mm 256
Inomhusmått (bredd) mm 840
Inomhusmått (djup) mm 840
Panelens mått (höjd) mm 33,5
Panelens mått (djup) mm 950
Nettovikt inomhus kg 19
Panelens nettovikt kg 5
nanoe X-generator Mark 1
Utomhusenhet U-36PZH2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 3,35
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 3,20
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 3,05
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 3,55
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 3,40
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 3,25