KIT-60PT2ZH5 (S-60PT2E5B + U-60PZH2E5)
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite Takmodell • R32
6.0 kW
Kit KIT-60PT2ZH5
Kylkapacitet (max) kW 7,1
EER (nominellt) (1) W/W 4,08
SEER (2) 7,2 A++
Pdesign (kylning) kW 6,0
Effekt vid kylning (nominell) kW 1,47
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 292
Värmekapacitet (nominell) kW 7,0
Värmekapacitet (min) kW 1,8
Värmekapacitet (max) kW 8,0
COP (nominellt) (1) W/W 4,43
SCOP (2) 4,7 A++
Pdesign vid -10 °C kW 6,0
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,58
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1787
Inomhusenhet S-60PT2E5B
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 34
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 30
Inomhusmått (djup) mm 690
Nettovikt inomhus kg 33
Utomhusenhet U-60PZH2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 7,15
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 6,85
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 6,55
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 7,75
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 7,40
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 7,10