KIT-60PU2ZH5 (S-60PU2E5B + U-60PZH2E5)
PACi-system med stor kapacitet. Tillförlitlig komfort och hög effektivitet.
Naturens balans inomhus
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite 4-vägskassett 90 x 90 • R32
6.0 kW
Kit KIT-60PU2ZH5
Kylkapacitet (max) kW 7,1
EER (nominellt) (1) W/W 4,05
SEER (2) 8,0 A++
Pdesign (kylning) kW 6,0
Effekt vid kylning (nominell) kW 1,48
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 262
Värmekapacitet (nominell) kW 7,0
Värmekapacitet (min) kW 1,8
Värmekapacitet (max) kW 8,0
COP (nominellt) (1) W/W 4,29
SCOP (2) 4,8 A++
Pdesign vid -10 °C kW 6,0
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,63
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1750
Inomhusenhet S-60PU2E5B
nanoe X-generator Mark 1
Utomhusenhet U-60PZH2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 7,30
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 6,95
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 6,70
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 8,05
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 7,70
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 7,40