KIT-71PK2Z5 (S-71PK2E5B + U-71PZ2E5)
Den kompakta konstruktionen och plana fronten ger ett diskret utseende, även i begränsade utrymmen.
Specifikationer
Visa alla
PACi Standard Väggmonterad • R32
7.1 kW
Kit KIT-71PK2Z5
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 7,1
Kylkapacitet (min) kW 2,0
Kylkapacitet (max) kW 7,7
EER (nominellt) (1) W/W 3,21
SEER (2) 6,4 A++
Pdesign (kylning) kW 7,1
Effekt vid kylning (nominell) kW 2,21
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 388
Värmekapacitet (nominell) kW 7,1
Värmekapacitet (min) kW 1,8
Värmekapacitet (max) kW 8,1
COP (nominellt) (1) W/W 4,41
SCOP (2) 4,6 A++
Pdesign vid -10 °C kW 6,0
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,61
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1826
Inomhusenhet S-71PK2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 20,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 18,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 15,0
Fuktavskiljningsvolym L/h 3,0
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 44
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 40
Ljudeffekt inomhus (Hi) dB(A) 63
Ljudeffekt inomhus (Med) dB(A) 60
Ljudeffekt inomhus (Lo) dB(A) 56
Mått inomhus (höjd) mm 302
Inomhusmått (bredd) mm 1120
Inomhusmått (djup) mm 236
Nettovikt inomhus kg 14
Utomhusenhet U-71PZ2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 10,70
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 10,20
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 9,85
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 7,85
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 7,50
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 7,20