U-070CMNB / U-070CMBM / U-070CNNB / U-070CNBM / U-070CONB / U-070COBM
ECOi-W R32 Värmepumpskylare
Kylkapacitet: 49,9 till 75,3 kW.
Värmekapacitet: 53,5 till 80,0 kW.
· Hög säsongsverkningsgrad i både värme- och kyldrift
· Eurovent-certifierad
· Driftområde omgivningstemperatur: -15 till +48 °C vid kylning, -15 till +20 °C vid uppvärmning
· Temperaturområde vattenutlopp: -10 till +18 °C vid kyldrift, +20 till +55 °C vid värmedrift
· Ljudisolerande kompressorkåpa som tillval
· Design optimerad för service och underhåll
· Användarvänlig styrning som standard
· Modbus RTU & TCP/IP, BACnet MSTP och IP som standard
· Elektroniska expansionsventiler
Tekniskt fokus.
· Typ av kylaggregat: värmepump
· Kompressortyp (nummer): Scrollkompressorer (2)
· Köldmedietyp: R32
· Köldmediekrets: 1
· Värmeväxlare: plattvärmeväxlare av rostfritt stål
· Flödesvakt och avluftningsventiler ingår
· Vattenfilter ingår (obligatoriskt att installera)
· Nattläge för energibesparing och lägre ljudnivå
· Värmekurva för reglering
· Bluefin ytbehandlade lameller
Därför ska du välja Panasonic som partner
Läs om de nya fläktkonvektormodellerna
Specifikationer
| U - 050/060/070/075 CM, CN, CO | |||
|---|---|---|---|
| 70.0 kW | |||