KIT-100PU2ZH8 (S-100PU2E5B + U-100PZH2E8)
PACi-system med stor kapacitet. Tillförlitlig komfort och hög effektivitet.
Naturens balans inomhus
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite 4-vägskassett 90 x 90 • R32
10.0 kW
Kit KIT-100PU2ZH8
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 10,0
Kylkapacitet (min) kW 3,1
Kylkapacitet (max) kW 12,5
EER (nominellt) (1) W/W 4,41
SEER (2) 7,7 A++
Pdesign (kylning) kW 10,0
Effekt vid kylning (nominell) kW 2,27
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 455
Värmekapacitet (nominell) kW 11,2
Värmekapacitet (min) kW 3,1
Värmekapacitet (max) kW 14,0
COP (nominellt) (1) W/W 5,00
SCOP (2) 4,9 A++
Pdesign vid -10 °C kW 8,0
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 2,24
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 2286
Inomhusenhet S-100PU2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 36,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 26,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 18,0
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 38
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 32
Mått inomhus (höjd) mm 319
Inomhusmått (bredd) mm 840
Inomhusmått (djup) mm 840
Panelens mått (höjd) mm 33,5
Panelens mått (djup) mm 950
Nettovikt inomhus kg 25
Panelens nettovikt kg 5
nanoe X-generator Mark 1
Utomhusenhet U-100PZH2E8
Strömkälla utomhus V 380 - 400 - 415
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 3,50
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 3,35
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 3,20
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 3,45
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 3,30
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 3,15