KIT-71PU2ZH8 (S-71PU2E5B + U-71PZH2E8)
PACi-system med stor kapacitet. Tillförlitlig komfort och hög effektivitet.
Naturens balans inomhus
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite 4-vägskassett 90 x 90 • R32
7.1 kW
Kit KIT-71PU2ZH8
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 7,1
Kylkapacitet (min) kW 2,2
Kylkapacitet (max) kW 9,0
EER (nominellt) (1) W/W 4,06
SEER (2) 7,6 A++
Pdesign (kylning) kW 7,1
Effekt vid kylning (nominell) kW 1,75
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 327
Värmekapacitet (nominell) kW 8,0
Värmekapacitet (min) kW 2,0
Värmekapacitet (max) kW 9,0
COP (nominellt) (1) W/W 4,30
SCOP (2) 4,8 A++
Pdesign vid -10 °C kW 5,2
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,86
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1517
Inomhusenhet S-71PU2E5B
nanoe X-generator Mark 1
Utomhusenhet U-71PZH2E8
Strömkälla utomhus V 380 - 400 - 415
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 2,75
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 2,65
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 2,55
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 2,90
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 2,80
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 2,70