KIT-140PT2ZH5 (S-140PT2E5B + U-140PZH2E5)
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite Takmodell • R32
14.0 kW
Kit KIT-140PT2ZH5
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 14,0
Kylkapacitet (min) kW 3,3
Kylkapacitet (max) kW 16,0
EER (nominellt) (1) W/W 3,10
SEER (2) 6,2
Pdesign (kylning) kW 14,0
Effekt vid kylning (nominell) kW 4,52
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a
Värmekapacitet (nominell) kW 16,0
Värmekapacitet (min) kW 3,3
Värmekapacitet (max) kW 18,0
COP (nominellt) (1) W/W 3,67
SCOP (2) 4,3
Pdesign vid -10 °C kW 10,6
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 4,36
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a
Inomhusenhet S-140PT2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 35,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 29,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 25,0
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 41
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 37
Mått inomhus (höjd) mm 235
Inomhusmått (bredd) mm 1590
Inomhusmått (djup) mm 690
Nettovikt inomhus kg 40
Utomhusenhet U-140PZH2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 21,00
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 20,10
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 19,30
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 20,30
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 19,40
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 18,60