KIT-71PT2ZH8 (S-71PT2E5B + U-71PZH2E8)
Specifikationer
Visa alla
PACi Elite Takmodell • R32
7.1 kW
Kit KIT-71PT2ZH8
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 7,1
Kylkapacitet (min) kW 2,2
Kylkapacitet (max) kW 9,0
EER (nominellt) (1) W/W 3,78
SEER (2) 6,6 A++
Pdesign (kylning) kW 7,1
Effekt vid kylning (nominell) kW 1,88
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 375
Värmekapacitet (nominell) kW 8,0
Värmekapacitet (min) kW 2,0
Värmekapacitet (max) kW 9,0
COP (nominellt) (1) W/W 4,15
SCOP (2) 4,6 A++
Pdesign vid -10 °C kW 5,2
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,93
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1583
Inomhusenhet S-71PT2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 21,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 18,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 15,5
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 35
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 31
Mått inomhus (höjd) mm 235
Inomhusmått (bredd) mm 1275
Inomhusmått (djup) mm 690
Nettovikt inomhus kg 33
Utomhusenhet U-71PZH2E8
Strömkälla utomhus V 380 - 400 - 415
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 2,95
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 2,85
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 2,75
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 3,00
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 2,90
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 2,80