KIT-60PT2Z5 (S-60PT2E5B + U-60PZ2E5)
Sortimentet med takmonterade enheter har DC-fläktmotor för högre effektivitet och lägre ljudnivåer.
Specifikationer
Visa alla
PACi Standard Takmodell • R32
6.0 kW
Kit KIT-60PT2Z5
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 6,0
Kylkapacitet (min) kW 2,0
Kylkapacitet (max) kW 7,1
EER (nominellt) (1) W/W 4,00
SEER (2) 6,8 A++
Pdesign (kylning) kW 6,0
Effekt vid kylning (nominell) kW 1,50
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 309
Värmekapacitet (nominell) kW 6,0
Värmekapacitet (min) kW 1,8
Värmekapacitet (max) kW 7,0
COP (nominellt) (1) W/W 4,80
SCOP (2) 4,6 A++
Pdesign vid -10 °C kW 6,0
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,25
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1826
Inomhusenhet S-60PT2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 20,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 17,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 14,5
Fuktavskiljningsvolym L/h 3,4
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 34
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 30
Ljudeffekt inomhus (Hi) dB(A) 56
Ljudeffekt inomhus (Med) dB(A) 52
Ljudeffekt inomhus (Lo) dB(A) 48
Mått inomhus (höjd) mm 235
Inomhusmått (bredd) mm 1275
Inomhusmått (djup) mm 690
Nettovikt inomhus kg 33
Utomhusenhet U-60PZ2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 7,30
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 7,00
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 6,70
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 6,05
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 5,80
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 5,55