KIT-60PU2Z5 (S-60PU2E5B + U-60PZ2E5)
PACi-system med stor kapacitet. Tillförlitlig effekt och hög effektivitet.
Naturens balans inomhus
Specifikationer
Visa alla
PACi Standard 4-vägskassett 90 x 90 • R32
6.0 kW
Kit KIT-60PU2Z5
Fjärrkontroll CZ-RTC5B
Kylkapacitet (nominell) kW 6,0
Kylkapacitet (min) kW 2,0
Kylkapacitet (max) kW 7,1
EER (nominellt) (1) W/W 4,00
SEER (2) 7,6 A++
Pdesign (kylning) kW 6,0
Effekt vid kylning (nominell) kW 1,50
Årlig energiförbrukning vid kylning (3) kWh/a 276
Värmekapacitet (nominell) kW 6,0
Värmekapacitet (min) kW 1,8
Värmekapacitet (max) kW 7,0
COP (nominellt) (1) W/W 4,72
SCOP (2) 4,7 A++
Pdesign vid -10 °C kW 6,0
Effekt vid uppvärmning (nominell) kW 1,27
Årlig energiförbrukning vid uppvärmning (3) kWh/a 1787
Inomhusenhet S-60PU2E5B
Luftflöde inomhus (Hi) m³/min 21,0
Luftflöde inomhus (Med) m³/min 16,0
Luftflöde inomhus (Lo) m³/min 13,0
Fuktavskiljningsvolym L/h 1,7
Ljudtryck inomhus (Med) (4) dB(A) 31
Ljudtryck inomhus (Lo) (4) dB(A) 28
Ljudeffekt inomhus (Hi) dB(A) 51
Ljudeffekt inomhus (Med) dB(A) 46
Ljudeffekt inomhus (Lo) dB(A) 43
Mått inomhus (höjd) mm 256
Inomhusmått (bredd) mm 840
Inomhusmått (djup) mm 840
Panelens mått (höjd) mm 33,5
Panelens mått (djup) mm 950
Nettovikt inomhus kg 20
Panelens nettovikt kg 5
nanoe X-generator Mark 1
Utomhusenhet U-60PZ2E5
Strömkälla utomhus V 220 - 230 - 240
Ström vid kylning (1-fas 220 V / 3-fas 380 V) A 7,40
Ström vid kylning (1-fas 230 V / 3-fas 400 V) A 7,05
Ström vid kylning (1-fas 240 V / 3-fas 415 V) A 6,75
Ström vid uppvärmning (1p 220V / 3p 380) A 6,25
Ström vid uppvärmning (1p 230V / 3p 400) A 5,95
Ström vid uppvärmning (1p 240V / 3p 415) A 5,70